O mne
Rodokmeň
Výstavy
Galéria
Promo
Pier Philemon
Ako sme sa spoznali
   Philíka som prvý raz držala v náručí a už ho nepustila na EURO DOG SHOW v Slovinsku v októbri 2010. Jeho kúpa bola plánovaná. Bišonci ma chytili za srdce a túžila som ešte po jednom chlapcovi s výstavným potenciálom. Toto rozhodovanie bolo pre mňa troška zložitejšie. Najskôr som vypisovala známym chovným staniciam v zahraničí a do všetkého zapájala rozum. To ale naozaj neviedlo k ničomu. A potom to prišlo. Jedného dňa som si sadla k počítaču a na internete pozerala stránky chovnej stanice z Kyjeva FRIZZLED LIFE. Že majú veľa bišonikov, to som vedela, ale to ma ani veľmi nezaujímalo. Všímala som si majiteľov – manželov Pyatyginovcov. Pôsobili na mňa veľmi príjemne a je vidno, že svojich havinov majú radi. Dosť ma zaujala príjemná esencia pani Luydy. Môj dobrý pocit "rozhodol", že som s nimi začala komunikovať. Veľmi oceňujem zodpovedanie všetkých mojich otázok pánom Sergeyom. V podstate v každom mojom maili bolo: Milý Sergey, však ma poznáte, mám zasa otázku... A Sergey odpovedal, posielal fotky šteniatok. Keďže sa mi jedno páčilo, zasa pocitove, dohodli sme sa, že mi šteniatko privezú na výstavu do Slovinska a uvidí sa, či si padneme s Philíkom do oka. Padli sme si, takže sa vybavili všetky formality a na druhý deň sme všetci cestovali na Slovensko.
   Philík si za šéfa vybral mňa, vôbec, ale vôbec nezaplakal za svojou pôvodnou rodinou. Perfektne sa adaptoval. Napriek tomu, že je pri nás len šesť dní, nebojím sa povedať, že má perfektnú povahu. Baltíkovi sa podriadil ľahom na chrbátik, toto gesto sa mi veľmi páčilo. Znamená: "ty si tu bol prvý, takže ja sa musím podriadiť". To som teda zírala. Havino nie je tvrdohlavý a veľmi rýchlo sa učí. Mala som trocha obavy z hygieny, ale verte či neverte, za tri dni sa to naučil, nemali sme žiadnu nehodu. Je jasné, že je to aj o tom, že mu nič neodpustím, venujem sa mu, ale on určite vie, že to robím s láskou a že tak je to dobre. Nevadí, že som sa posledné dni toho veľa nenaspala, ale teším sa, že je to taký malý šikovníček. Už sme sa aj kúpali, zatiaľ len labky a papuľku, Philík až tak veľmi neprotestoval, pochopil, že keď bude pekne stáť, bude mať skôr pokoj od tejto záležitosti. No a taký čistučký sa môžme "nasáčkovať" do postele a spať. Ešteže máme naozaj veľkú posteľ a netlačíme sa. Páči sa mi aj, že vie, kde je jeho teplučký pelíšek.
   Všetko sa budeme teda postupne učiť, ale všetko v úplnej pohode. Bude to taká havíkovská škola hrou. S tým mám výborné skúsenosti aj pri Baltíkovi. Tak to je zatiaľ všetko, budem Vás postupne informovať, čo sa toto malé čudo, bystroočko, naučilo. Verím, že bude úspešne nasledovať môjho zlatého Baltíka.


© 2010 Ing. Eva Bačová