Vitajte na stránke Havíci.sk
Informácia (nielen) pre užívateľov programu Internet Explorer
Nakoľko v nových galériách (rok 2011) je do ešte väčšej miery uplatnená technológia JavaScript ( ďalej v texte "JS"), je možné, že sa vám obsah týchto stránok nezobrazí. Môže byť nato jeden (alebo aj oba) z nasledovných dôvodov:

Pokiaľ používate IE od Microsoftu, váš prehliadač tento obsah zablokuje s hlásením, že sa jedná o aktívny obsah a vzhľadom na nastavenie úrovne bezpečnosti tento nebol spustený. Samozrejme, ide len o štandardne nízke nastavenie ochrany, ktoré (ne)citlivo blokuje obsah stránok, alebo i mailov, pokiaľ používate Outlook.

Dôvod je ten, že platforma JS je tzv. klientský program, teda beží vo vašom PC a nie na strane servera. IE identifikuje tento proces ako možnú hrozbu. Keďže JS sa používa na väčšine stránok na internete, je predpoklad, že pokiaľ máte takto nastavený IE, toto hlásenie vidíte často.

Pokiaľ nepoužívate IE a napriek tomu sa vám obsah nezobrazí, nemáte povolený JS, alebo ho nemáte nainštalovaný (čo by bola v dnešnej dobe, myslím, rarita).


Pokiaľ si chcete prezrieť nerušene obsah stránky Havíci.sk, riešenia sú zatiaľ tri:
- prejsť na iný prehliadač (FireFox, Chrome),
- povoliť tzv. aktívne prvky v IE a zároveň si stiahnuť najaktuálnejšiu verziu prehliadača (momentálne je to v8), alebo
- v raritných prípadoch proste nainštalovať JS.

Ako na to?
Inštalácia JS: Google.sk >> "JavaScript", alebo "Firefox", alebo "Chrome", alebo "IE 8".
Povolenie JS: Google.sk >> "povolenie javascriptu", alebo "enabling javascript".


Krátko k JS - je to platforma, umožňujúca zjednoduchšiť mnoho vecí pri tvorbe a údržbe stránok, napríklad v našom prípade je to unifikácia systému menu, podmenu, jazykov a galérií. Do tohto formátu budeme postupne presúvať aj doterajší obsah stránok.


V prípade otázok ma kontaktujte na eva @ havici.sk.


Poznámka. Je predpoklad, že od cca. apríla 2011 prejdeme na platformu .php. Nakoľko sa jedná o tzv. server side language, všetky procesy sa dejú na serveri a užívateľovi sa odošle hotový "statický" obsah. Takže, ak ste rozhodnutí vytrvať pri IE, alebo blokovaní JS, problém pri prezeraní už potom mať nebudete.


V každom prípade prajem všetkým príjemný pobyt na stránkach!Návrat na [Hlavné menu].