O stránke
O mne
Odporúčam
Návštevná kniha
Copyright
...a čo sú to tí Havíci.sk?
O stránke
   Stránka Havíci.sk bola spustená 30.03. 2010. Cieľom stránky je podeliť sa s mojimi vedomosťami a skúsenosťami v starostlivosti o našich havkáčov. A keďže nikto nevie všetko, privítam podnety aj z vašej strany...


Ako to všetko s havíkmi začalo
   Písal sa rok 1989, môj syn Andrejko, mal vtedy päť rokov. Znenazdajky mi povedal, že by bol rád, keby sme si kúpili psíka. No teda! To bol pre mňa šok! Nepozorovala som u neho záujem o psíkov a ja som ani vo sne o kúpe tohoto tvora neuvažovala. Veľmi, ale veľmi som sa ich bála (teraz mi je to smiešne). Bolo jedno, či je to pitbull, alebo srnčí ratlík. Radšej som ich obišla poriadnym oblúkom. A ja mám teraz kupovať nejakého havkáča?
   Syn bol ale dobré dieťa, tak som mu to neuvážene sľúbila. Kúpila som si atlas psov, listovala v ňom, čítala a rozmýšľala a verila, že syn na môj sľub zabudne a pes nebude. Veď sme mali škrečka Miška a rybičky, ale jeho záujem o ne bol viac než krátky. Ale tak to u detí býva. No Andrejko nezabudol a keďže som dala sľub a sľuby by sa mali dodržiavať, znovu som otvorila atlas havinov a vybrala, samozrejme po jeho odsúhlasení, že to bude bišónik alebo pudlík. Chcela som psíka, ktorý nepúšťa srsť, som totiž až príliš poriadkumilovná.
   V uvedenom roku bol bišónik veľkou vzácnosťou, pretože v tom období sa prvé na chov doviezli zo zahraničia do našej republiky. Takže zvíťazil pudlík aprikot a šteniatko nám prišlo veľmi rýchlo do cesty. Stále som však verila, že syn si to rozmyslí. Nestalo sa tak, takže sme si jedného večera doniesli domov malého Džekynka. Od momentu ako som ho zobrala na ruky som vedela, že to bude veľká láska. Bola, trvala takmer 20 rokov, keď sa odobral cez Dúhový most do psieho neba. O Džekynkovi ešte bude reč, ale v jeho sekcii. Keďže som už vopred vedela, že sa so mnou Džekynko v roku 2009 rozlúči, doviezla som si v ten istý rok v júni môjho bišónika Balthasara. A o ňom sa zase dočítate v jeho sekcii.


© 2010 Ing. Eva Bačová